Dziś jest: Niedziela 08 grudnia 2019, imieniny: Marii i Wirgiliusza

Aktualności

29.10.2013

KOMUNIKAT ZGDO

Związek Gmin Dolnej Odry informuje, że folia z tworzyw sztucznych nie podlegających biodegradacji jest zanieczyszczeniem w gromadzonych selektywnie odpadach biodegradowalnych. Z tego powodu informujemy mieszkańców, że odpady biodegradowalne należy gromadzić w workach biodegradowalnych, natomiast w przypadku używania do tego...

czytaj więcej »

03.10.2013

„Z kłosem w dłoni” działania aktywizujące w Nowogródku Pomorskim     W dniach 21 - 29 sierpnia 2013 w Nowogródku Pom. odbyły się bezpłatne zajęcia aktywizujące pn. „Z kłosem w dłoni” zorganizowane przez nieformalną grupę AKTYW NOWOGRÓDZKI w partnerstwie ze...

czytaj więcej »

03.10.2013

KOMUNIKAT ZWIĄZKU GMIN DOLNEJ ODRY

KOMUNIKAT   ZWIĄZEK GMIN DOLNEJ ODRY PRZYPOMINA O PRAWIDŁOWYM PROWADZENIU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW BIODEGRADOWALNYCH: DO POJEMNIKÓW / WORKÓW NA ODPADY BIODEGRADOWALNE: WRZUCAMY: odpady ulegające biodegradacji – kuchenne i zielone z pielęgnacji zieleni w obrębie nieruchomości,...

czytaj więcej »

01.10.2013

ZAPROSZENIE - LIDER POJEZIERZA

30.09.2013

Turniej orlików - Giżyn

28 września na stadionie w Giżynie rozegrany został turniej orlików. W zawodach uczestniczyły cztery zespoły Osadnik I Myślibórz, Osadnik II Myślibórz, Piast Karsko oraz miejscowa Polonia. Rywalizacja toczyła się systemem każdy z każdym 2 × 10 minut.

Organizatorzy turnieju Tomasz Kozłowski - trener drużyny orlików oraz Arkadiusz Mierzwa – prezes klubu postarali się o to, aby turniej przysporzył dzieciom niezapomnianych wrażeń. W czasie uroczystego rozpoczęcia odegrany został hymn państwowy. Nasi młodzi piłkarze niczym reprezentanci naszego kraju razem z licznie zgromadzoną publicznością odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Osoby, które poczuły się głodne w czasie trwania turnieju mogły posilić się kiełbaską z grilla. Na zakończenie wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary ufundowane przez pana Tomasza Pietruszkę Wójta Gminy Nowogródek Pomorski. Cały turniej odbył się w przyjacielskiej atmosferze. Sędziowie nie wykluczyli żadnego zawodnika oraz nie zanotowali żadnej kontuzji. Wszyscy uczestnicy turnieju wracali do domu z uśmiechem na twarzy.

Kończąc kierujemy podziękowania rodzicom, którzy pomogli przy organizacji turnieju. Piłkarzom dziękujemy za miłe widowisko i zachęcamy ich do dalszej, ciężkiej pracy na treningach. Tak, aby za kilka lat moglibyśmy ich oglądać na Stadionie Narodowym razem z seniorską reprezentacją Polski. Z uwagi na to, że wyniki sportowy w tej kategorii wiekowej jest drugorzędny nie podajemy końcowej klasyfikacji. Wszystkich zaś zapraszamy do obejrzenia galerii z sobotnich zawodów.

czytaj więcej »

11.09.2013

7 września 2013 r. w Świątkach odbyły się „Dożynki Gminne”

 

zorganizowane w ramach projektu „Krajobraz Pomorza – krajobraz polsko – niemiecki” Impreza rozpoczęła się Mszą Świętą dziękczynną za tegoroczne zbiory na boisku sportowym w Świątkach.

 

Po mszy tradycyjnie Wójt Gminy Tomasz Pietruszka wraz ze starostami Dożynek – Jadwigą i Feliksem Budzikowskimi podzielili chleb i rozdali wśród mieszkańców.

 

Gośćmi uroczystości byli mieszkańcy Gminy Nowogródek Pomorski oraz

 

zaproszeni goście z Gminy Waldsieversdorf.

 

Zorganizowane zostały również konkursy na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, najlepszy chleb i najładniejsze stoisko.

 

 

 

Jury w osobach:

 

 • Olga Gałdyńska – artysta plastyk

 • Kinga Chomać – Piechota – artysta ceramik

 • Joanna Hańć – artysta plastyk

 

 

 

przyznało następujące miejsca za wieńce:

 

 

 

 • I miejsce – sołectwo Nowogródek Pomorski

 • II miejsce – sołectwo Kinice

 • III miejsce – sołectwo Karsko

 

 

 

wyróżnienia: sołectwo Trzcinna, sołectwo Świątki, sołectwo Giżyn, sołectwo Sumiak.

 

 

 

W konkursie na najlepszy chleb przyznano:

 

 

 

- I miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich Trzcinna

 

  • II miejsce – Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich Nowogródek Pomorski

  • III miejsce – sołectwo Karsko

 

 

 

Nagroda publiczności: Krzysztof Fink – Rataje

 

W konkursie za najładniejsze stoisko przyznano:

 

 

 

  • I miejsce – sołectwo Nowogródek Pomorski

  • II miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich Trzcinna

  • III miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich Świątki

 

 

 

wyróżnienia: Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich Nowogródek Pomorski,

 

Sołectwo Karsko, Sołectwo Kinice.

 

 

 

Sołectwa z naszej gminy i zaproszeni goście z Gminy Waldsieversdorf przygotowali stoiska o tematyce związanej z zakończeniem żniw. Odbyły się również warsztaty dla dzieci i dorosłych z malarstwo i rzeźby.

 

Na scenie zaprezentowały się zespół „Giżynianki”, dzieci ze Szkoły Podstawowej z Karska i Nowogródka Pomorskiego, zespół „Feeling” z Barlinka, tancerze ognia.

 

Gwiazdą wieczoru był Bartek Wrona.

 

 

 

Impreza organizowana w ramach projektu „Krajobraz Pomorza – krajobraz polsko – niemiecki”. Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa.

 

(Fundusz Małych Projektów INTERREG IV A Euroregion Pomerania)
więcej zdjęć w galerii

czytaj więcej »

BIP

bip

elektroniczny samorzad

PUP

LIDER

LIDER

WOK

Biblioteka

ANR

armir

policja

mikroporady

Kalendarz

  Grudzień 2019  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Licznik odwiedzin

1894821