Dziś jest: Wtorek 21 listopada 2017, imieniny: Janusza i Konrada
01.03.2017

Ogłoszenie o naborze wniosków - usuwamy azbest

Gmina Nowogródek Pomorski, w związku z możliwością dofinansowania przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie realizacji zadań polegających na usuwaniu wyrobów zawierających azbest z Województwa Zachodniopomorskiego, planuje wystąpić o dofinansowanie zadania z zakresu demontażu, zbierania, transportu oraz unieszkodliwiania odpadów zawierających azbest z terenu Gminy Nowogródek Pomorski w imieniu zainteresowanych mieszkańców, którzy posiadają wyroby zawierające azbest i są ujęci w inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest.

Kwota dofinansowania zadania może stanowić do 100% kosztów kwalifikowanych. WFOŚiGW w Szczecinie udzieli dofinansowania w kwocie do 800,00 zł. brutto za demontaż, transport i unieszkodliwienie 1 MG wyrobów zawierających azbest oraz do 500,00 zł. brutto za transport i unieszkodliwienie 1 MG wyrobów zawierających azbest.

Dotacja będzie udzielana w formie bezgotówkowej tj. poprzez sfinansowanie ww prac.

Wydatki związane z zakupem i montażem nowych pokryć dachowych oraz koszty związane z demontażem starej konstrukcji dachu leżą po stronie posiadacza nieruchomości.

                W związku z powyższym ogłaszamy nabór wniosków o udzielenie dotacji na zadanie polegające na demontażu, zbieraniu, transporcie oraz unieszkodliwianiu odpadów zawierających azbest z terenu Gminy Nowogródek Pomorski. Wnioski należy składać w terminie do dnia 29.04.2017 r. w Urzędzie Gminy Nowogródek Pomorski, ul. A. Mickiewicza 15.

We wniosku należy podać numer ewidencyjny nieruchomości, na której jest usytuowany budynek. Druki wniosków są dostępne na stronie internetowej gminy www.bip.nowogrodekpomorski.pl oraz w Urzędzie pokój nr 3. Do wniosku o dofinansowanie usunięcia wyrobów azbestowych należy dołączyć:

- zgłoszenie wymiany pokrycia dachowego w Starostwie Powiatowym Myślibórz

- pozwolenie na rozbiórkę budynku lub pozwolenie na przebudowę dachu wraz z mapą ewidencyjną działki z oznaczeniem budynku będącego przedmiotem wniosku.

Program realizowany będzie po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o dofinansowanie przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Warunkiem przystąpienia do programu jest minimalna wartość wniosku o dofinansowanie, która wynosi 20 000,00 zł. (dla całej Gminy.)

W przypadku, gdy wniosek Gminy nie zostanie zakwalifikowany lub nie otrzyma dofinansowania, zadanie nie będzie realizowane.

 

Wniosek o odbiór wyrobów zawierających azbest    /pliki/nowogrodekpomorski/File/wniosek%20o%20wyw%C3%B3z%20azbestu%20II%202017.doc+ dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!

BIP

bip

elektroniczny samorzad

PUP

LIDER

LIDER

WOK

Biblioteka

ANR

armir

policja

mikroporady

Kalendarz

  Listopad 2017  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Licznik odwiedzin

1343990