Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy Gminy Nowogródek Pomorski,

Niezmiernie miło jest mi poinformować Państwa, że dzisiaj dokonaliśmy niezbędnych uzgodnień, żeby mogła powstać nowa przychodnia rodzinna w Karsku z punktem przyjęć pacjentów również w Nowogródku Pomorskim. Zależy nam, żeby rozwiązać wieloletni problem podstawowej opieki zdrowotnej w naszej Gminie, abyście nie musieli daleko szukać usług lekarza rodzinnego, pediatry oraz internisty.

Uruchomienie przychodni staje się możliwe dzięki podjętej przez Wójta współpracy z renomowanym zespołem placówek medycznych świadczących usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej m.in. w Szczecinie, Czaplinku, Przybiernowie, Stepnicy, Kaliszu Pomorskim. Powstały one w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości usługi medyczne oraz dbałość zarówno o komfort pracy lekarzy jak i wygodę pacjentów.

Nowa przychodnia będzie działać w Karsku i w Nowogródku Pomorskim, zapewniając kompleksową opiekę medyczną, na którą składać się będą badania przedmiotowe, podmiotowe i diagnostyka laboratoryjna, jak również podstawa nowoczesnej medycyny – profilaktyka.

Zespół placówek medycznych posiada umowę na podstawową opiekę zdrowotną podpisaną z Narodowym Funduszem Zdrowia. Dzięki temu, po uprzednim wypełnieniu deklaracji wyboru lekarza, dla wszystkich ubezpieczonych w NFZ konsultacje z lekarzami rodzinnymi i pediatrami będą bezpłatne. Planowany termin uruchomienia przychodni to kwiecień 2020 r.

Warunkiem uruchomienia przychodni w naszej Gminy jest podpisanie przez nas co najmniej 1000 wstępnych deklaracji wyboru Przychodni Rodzinnej w Karsku z punktem przyjęć w Nowogródku Pomorskim jako lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej. W następnych dniach będziemy docierać do Państwa z deklaracjami.

Jeżeli spełnimy warunek 1000 deklaracji możemy liczyć na opiekę lekarską przez 3 dni w tygodniu, w godzinach dostosowanych do potrzeb pacjentów. Będzie to usługa lekarza ogólnego, pediatry i pielęgniarki. Jeżeli liczba pacjentów wzrośnie do 2500 istnieje możliwość, że przychodnia będzie funkcjonowała przez cały tydzień. Będzie także szansa na otwarcie apteki. Dentysta funkcjonujący obecnie w Karsku, także będzie miał swój gabinet w przychodni.

Serdecznie namawiam do życzliwego przyjęcia tej propozycji. Razem możemy sprawić, że uzyskamy bezpośredni dostęp do opieki lekarskiej dla nas i naszych najbliższych, co bezpośrednio przyczyni się do podwyższenia poziomu jakości życia w naszej gminie.

 

Krzysztof Mrzygłód

Wójt Gminy Nowogródek Pomorski