Dziś jest: Poniedziałek 20 stycznia 2020, imieniny: Fabiana i Sebastiana

Aktualności

03.10.2012

Deszcz nas nie zmógł - Święto Pieczonego Ziemniaka w Trzcinnej.

Mimo nienajlepszych prognoz pogody, 22 września postanowiliśmy się spotkać w Trzcinnej i bawić na Święcie Pieczonego Ziemniaka.

Mieszkańcy sołectw naszej gminy przygotowali jesienne, barwne i smaczne prezentacje na swoich stoiskach. Na wspólną zabawę do Trzcinnej przyjechali również goście z zaprzyjaźnionej gminy niemieckiej Waldsieversdorf.

Spotkanie ubarwiły występy lokalnych zespołów amatorskich –wokalny, Iskierek z SP w Karsku, zespołów tanecznych działających przy WOK Karsko -dzieci pod kierownictwem Karoliny Pizon oraz młodzieży pod kierownictwem Justyny Fabich a  Grupę z Waldsieversdorf reprezentowała na scenie międzypokoleniowa orkiestra.

Sołectwa zostały nagrodzone za potrawy z ziemniaków (I miejsce Trzcinna, II miejsce Karsko, III SKP Nowogródek Pomorski oraz 2 wyróżnienia dla Giżyna i Świątek) oraz za „ziemniaczane” stoiska (I miejsce Trzcinna a pozostałe sołectwa wyróżnienia)

Występ saksofonisty, pokaz Tancerzy Ognia czy wreszcie muzyka do tańca Zespołu „Myślanie” –pozwoliły bawić się i nie zważać na deszcz i zimny wiatr.

Festyn wykorzystaliśmy również do podsumowania konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży realizowanego w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa pt. Smaki Codzienności?– Kolorowe Smaki.

Podczas festynu odbyła się poplenerowa wystawa malarska prac artystów amatorów z Polski i z Niemiec, którzy przez tydzień gościli  i malowali w naszej gminie.

Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów INTERREG IV A Euroregionu Pomerania).

czytaj więcej »

20.09.2012

Rozpoczął się  polsko - niemiecki plener malarski realizowany w ramach projektu „Sąsiedzi – polsko-niemieckie spotkania z kulturą i tradycją”. Pierwszego dnia tematem prac jest Jezioro Karskie Wielkie.
Podpatrzyliśmy artystów podczas przenoszenia na płótno widoku na nasze piękne jezioro.
Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów INTERREG IV A Euroregionu Pomerania).

czytaj więcej »

19.09.2012

czytaj więcej »

17.09.2012

Dożynki - polsko-niemieckie spotkania z tradycją.

Dnia  8 września 2012 r. o godzinie 14.00 Mszą Świętą dziękczynną za tegoroczne plony  w Kościele p.w. św. Józefa Oblub.  NWP rozpoczęły się  powiatowe dożynki  odbywające się  w tym roku w naszej gminie, w pięknej miejscowości Trzcinna.

Gośćmi uroczystości byli mieszkańcy Gminy Nowogródek Pomorski,  Powiatu Myśliborskiego oraz zaproszeni przedstawiciele publicznych instytucji.

Na wspólną zabawę do Trzcinnej przyjechali również goście z zaprzyjaźnionych gmin niemieckich.

Po mszy  tradycyjnym  korowodem prowadzonym przez Starostów Dożynek  - panią Monikę Oleś z Karlina  i pana Zbigniewa Ostaszewskiego z Kinic, uczestnicy uroczystości przeszli na plac pełen kiermaszów (w tym kiermasze rękodzieł) oraz stoisk z prezentującymi się gminami z Powiatu Myśliborskiego.

Na scenie Wójt Gminy Nowogródek Pomorski pan Tomasz Pietruszka oraz Starosta Myśliborski pan Arkadiusz Mazepa przywitali gości oraz uroczyście, tradycyjnym obrzędem dożynkowym, rozpoczęli dożynki dzieląc się chlebem z uczestnikami dożynek.

Zostały zaprezentowane wieńce dożynkowe z naszej gminy oraz wieńce reprezentujące gminy powiatu, które brały udział w konkursach  na Najpiękniejszy Wieniec.

Jury w osobach :

Pani Mariola Kloska,

Pani Marta Grzelak,

Pani Katarzyna Brzozowska,

przyznało następujące miejsca za wieńce sołectw naszej gminy:

I miejsce – wieniec  sołectwa Nowogródek Pomorski

II miejsce – wieniec sołectwa Karsko

III miejsce – wieniec sołectwa Kinice

oraz wyróżnienia dla sołectw: Trzcinna, Giżyn i Świątki

 

W konkursie na Najpiękniejszy Wieniec  Dożynkowy Powiatu Myśliborskiego przyznano następujące  miejsca:

I miejsce – wieniec dożynkowy sołectwa Krześnica reprezentujący gminę Dębno

II miejsce – wieniec dożynkowy sołectwa  Gudzisz reprezentujący gminę Boleszkowice

III miejsce – wieniec dożynkowy sołectwa Rychnów reprezentujący gminę Barlinek

 

Podczas uroczystości odbył  się ponadto Konkurs na najsmaczniejszy chleb pieczony metodą tradycyjną oraz na najpiękniejsze  wianki nagłowne dla żeńców.

Jury po degustacji konkursowych wypieków przyznało:

I miejsce pani Teresie Klimaszewskiej z Nowogródka Pomorskiego

II miejsce pani Danucie Skikiewicz z Trzcinnej

III miejsce panu Waldemarowi Wojdyle  z Rataj

 

 A najpiękniejsze  Wianki Nagłowne zostały uplecione, podczas odbywających się na imprezie warsztatów przez:

Łukasza Tinelta – I miejsce

panią Ewę Tinelt – II miejsce

panią Marię Biernat – III miejsca

Po uroczystym otwarciu oraz rozstrzygnięciu konkursów uczestnicy bawili się przy występach amatorskich zespołów z powiatu:  Zespołu Giżynianki, Chóru Sonata, Zespołu Myślanie. Wystąpiła również młodzież z Publicznego Gimnazjum z Karska oraz  dzieci z Klubu Tańca Towarzyskiego „Estera” i młodzież z zespołu Septet Band z Myśliborza.

Niespodzianką wieczoru był występ „Michael Jackson Show” – tancerza naśladującego  znanego gwiazdora.

W ciągu całego popołudnia rodziny z dziećmi korzystały z zabaw i pokazów rzemiosła średniowiecznego  - Drużyny Wojów Pomorskich "Jastrząb", dmuchanych zjeżdżalni i kiermaszów.

Atrakcją wieczoru były występy zaproszonych Gwiazd:

Pani Krystyny Giżowskiej oraz zespołu Abba Forever

Dożynki zakończyły się wspólną zabawą taneczną.

Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów INTERREG IV A Euroregionu Pomerania).

czytaj więcej »

05.09.2012

Dodatkowe atrakcje podczas Dożynek Powiatowych w Trzcinnej

Z przyjemnością zapraszamydo wzięcia udziału w dodatkowych atrakcjach, które odbędą się podczas Dożynek Powiatowych 08.09.2012 r. w Trzcinnej. Oprócz tradycyjnego konkursu na Wieniec Dożynkowy odbędzie się konkurs na Najlepszy chleb upieczony metodą tradycyjnąoraz konkurs na Najpiękniejszy Wianek Nagłowny...

czytaj więcej »

28.08.2012

czytaj więcej »

BIP

bip

elektroniczny samorzad

PUP

LIDER

LIDER

WOK

Biblioteka

ANR

armir

policja

mikroporady

Kalendarz

  Styczeń 2020  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Licznik odwiedzin

1934201